Sociální sítě

Vše o COREtec

Montáž

Návod k instalaci COREtec vinylové podlahy

Použití

Použití kompozitní vinylové podlahy COREtec.
Podívejte se na naše realizace:

  • na stěně
  • v koupelně
  • detail mezi předsíní a sprchovým koutem bez přechodové lišty
  • schody
  • dveře

Stoly a nábytek COREtec můžeme také vyrobit.

Příslušenství

Originální lišty

(shodný design s podlahou)
70SP3 …. X - 520,42 Kč/m
70SQR …. X - 270,42 Kč/m
70SK3 .... X - 482,92 Kč/m
70MD3 .... X - 287,08 Kč/m
70QR3 .... X - 224,58 Kč/m
70TM3 …. X - 307,92 Kč/m
70FT3 .... X - 307,92 Kč/m
70R3 .... X - 337,08 Kč/m
70BT3 .... X - 337,08 Kč/m
70ST3 .... X - 345,42 Kč/m

Originální přetíratelné lišty (bílá barva)

70PSK2000-1 - 489,50 Kč/m
70PSK2000-2 - 324,50 Kč/m
70PKS2300-3 - 299,56 Kč/m
70PSK2300-2 - 221,30 Kč/m
70PSK2300-1 - 143,04 Kč/m

Péče

Péče o vinylovou podlahu COREtec

COREtec Denní Čistič

Zachová pôvodný vzhľad vašej podlahy. Na denné použitie

COREtec Denní Čistič je svěže vonící, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič, který je vhodný pro všechny podlahy COREtec. Snadno odstraní nečistoty při stírání podlahy a dodává podlaze nový vzhled. Nezanechává zbytky, takže zůstane zachován původní vzhled. K pravidelnému hloubkovému čištění používejte COREtec Intenzivní Čistič.

459,00 Kč

COREtec Intenzivní Čistič

Pro stále čistou podlahu beze šmouh. Pro pravidelnou údržbu.

COREtec Intenzivní Čistič odstraní staré ochranné vrstvy a přetrvávající nečistoty. Vhodný pro všechny podlahy COREtec. Použijte na začátku a poté každých 6 měsíců (nebo častěji podle potřeby). Ke každodennímu čištění podlahy používejte COREtec Denní Čistič. Máte na vaší podlaze skvrny a šmouhy? Použijte Intenzivní Čistič a odstraňte zbytky starého produktu.

459,00 Kč

Odstraňovač skvrn

Odstraňovač skvrn je speciálně navržen odstraňovač lepidla, skvrn a znečištění. inkoust, lak na boty, fixa, kuličkové pero, kosmetika, mastnota, olej, disperzní barvy, laky a zbytky voděodolného lepidla na všech podlahách COREtec.

509,00 Kč

Čistící sada

Obsah balení: 1x COREtec Denní Čistič, 1x COREtec Intenzivní Čistič, 1x Odstraňovač skvrn

1249,00 Kč

Katalogy

Produkty o tloušťce:

15 mm

Certifikáty

Jsme jiní než ostatní. Doživotní garance pro byty a domy! Disponujeme certifikáty kvality ovzduší v interiéru – splňují nejpřísnější kritéria – neuvolňují se žádné nežádoucí latě ani při podlahovém topení do ovzduší.
CERAguard – nepoškrábatelná vrstva jako u gresové dlažby!
CERAgroove – U-drážka u všech dekorů! Žádné spárování

Doživotní garance bytové prostory, 10letá garance komerční prostory
US Patent - patentovaná vinylová podlaha COREtec
Certifikát CE
Certifikát A+ kvalita ovzdušia v interiéri
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru A+
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru Green guard gold
Certifikát bez olova
Certifikát bez ftalátů
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru EC1
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru DIBt
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru AgBB
Extra odolný povrch
Účel použití velmi namáhané kancelářské prostory
Účel použití velmi namáhané průmyslové prostory

Často kladené otázky

Vyberte si kategorii pro více odpovědí.

Koupě

Kompozitní vinylová podlaha nejnovější generace!
Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová rigidní plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní garancí!
COREtec je nejnovější generace parket a dlažeb.
COREtec kompozitní vinylová podlaha se skládá z více vrstev. Je to nejnovější generace kompozitních vinylových podlah. Na vrchu je vrchní vrstva, která zajišťuje odolnost proti poškození podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Zátěž je až 33/42 – vysoká zátěž kancelářských prostorů. Pod vrchní vrstvou je dekorační vinylová vrstva – dekor, který vidíte. Pod touto vrstvou se nachází jádro lamely, které obsahuje 50% panenského vinylu a cca 50% kamene. Toto jádro má výrobce US Floors patentované. Je nenasákavé a velmi stabilní. A nakonec je tu korková vrstva. Plovoucí podlaha zajišťuje možnost montáže přímo na beton nebo na anhydrit, který nemusí být ve 100% stavu, na keramiku, nebo na starou podlahu, protože zvládne nerovnosti až 4 mm na 2bm. Nemusíte podklad stěrkovat, nivelizovat atd, tím Vám šetříme čas a peníze!
COREtec kompozitní vinylová podlaha je skutečně 100% voděodolná! Jádro totiž obsahuje cca 50% kamene.  A všechny ostatní vrstvy jsou nenasákavé. Proto vstupní část, chodba, kuchyň, koupelna nejsou problém. Nevadí ji červené víno, kečup, slaná voda a apod. Podívejte se na náš extrémní test – žádné ohnutí, žádné nadouvání!
POZOR! To, že COREtec podlaha je 100% voděodolná neznamená, že ji můžete pokládat na mokrý podklad. Tlak může způsobit deformaci lamel a na mokrém podkladě může vzniknout plíseň!
A samozřejmě máme klik systém na všech stranách lamely, protože je to plovoucí podlaha, která nevyžaduje lepení! Korková přírodní podložka je součástí všech lamel, takže nepotřebujete dokupovat jinou podložku! Klikni na extrémní test ve vodě od 10/2017

 

Ano. Výrobce totiž používá při výrobě tzv. panenský vinyl – neobsahuje žádné změkčovadla ani rozpouštědla jako běžné vinylové podlahy. COREtec kompozitní vinylová podlaha disponuje nejpřísnějšími certifikáty kvality ovzduší v interiéru jako např. A+, bez olova, bez ftalátů, Green guard gold, EC1 atd. Podívejte se v našich katalozích na zadních stránkách.  Pokud máte ve svém domě nebo bytě podlahové topení , kompozitní vinylové podlahy COREtec Vám nebudou  nic uvolňovat do vzduchu – lidově řečeno Vám nebude vinylová podlaha smrdět v interiéru.
Ano. Kompozitní vinylová podlaha se může položit plovoucím způsobem až 400 m2 ( 20x20m) bez dilatačních mezer mezi místnostmi – žádné přechodové lišty nebo prahy, žádné výškové rozdíly mezi místnostmi! Vinylová podlaha je vhodná do vstupní části, chodby, kuchyně, koupelny, sprchy, do různých místností jako posilovna, sauna, zimní zahrada, místnost s vířivkou nebo bazénem atd. Kompozitní vinylová podlaha se minimálně smršťuje nebo rozpíná díky stabilním vrstvám lamely. Stačí nechat jen po obvodu min 6 mm dilataci, kterou zakryjí soklové lišty, protože všechny stavební materiály jako jsou zdi a podklad pracují.
Výrobce poskytuje doživotní garanci na kompozitní vinylové podlahy což znamená, že Vaše plovoucí podlaha bude splňovat účel, kterému slouží. Např. po dobu životnosti se nerozpadnou lamely, vrchní vrstva 0,55 mm se neprošoupe až na dekorační vrstvu, nebudete mít spáry mezi lamelami při dodržení tolerance nerovnosti při pokládce a nebudete mít žádné stopy po tekutinách na povrchu. V komerčních prostorech je životnost omezena na 10 let, kvůli vyšší zátěži než v privátním použití.
Ano. Plovoucí kompozitní vinylové podlahy mají 0,55 mm výšku nášlapné vrstvy, která má odolnost 33/42. Je vhodná do vysoce zatížených kancelářských prostorů.
Ano. Kompozitní vinylová podlaha má speciální vrstvy, které zajistí, že povrch je měkčí a proto je chůze komfortnější. Vaše klouby už nebudou trpět. Kámen který je v jádru podlahy se nahřívá z prostorové teploty v místnosti a proto je teplejší než laminátová a dřevěná podlaha a také než běžné vinylové podlahy. Také v sobě kumuluje teplo jako kachlová pec.
Ne. Kompozitní vinylová podlaha je stabilní a pevná a proto nekopíruje podklad. Součástí každé lamely je korková podložka. Stačí dodržet toleranci nerovnosti podkladu 4 mm/2 bm. Musí být dodržené základní pravidlo : pevný, suchý a rovný podklad.
Ano. Kompozitní vinylové podlahy je nejlepší montovat při 20 stupních. No ale i v nevytopené místnosti nebo ve velmi teplé místnosti to kompozitní vinylová podlaha zvládne. Pokud budou teploty i mínusové nebo vyšší než 65 stupňů, je potřeba kompozitní vinylovou podlahu celoplošně přilepit speciálním lepidlem, aby se nezdeformovali.
Tím, že COREtec je velmi stabilní kompozitní plovoucí podlaha díky jednotlivým vrstvám lamely a stabilnímu jádru, není potřeba ji aklimatizovat. Plovoucí podlahy můžeme hned montovat. Protože čas jsou peníze!
Ano. 8 mm plovoucí vinylová podlaha redukuje 20 db a 5 mm redukuje 17 db. Redukce zvuku je způsobená jedinečnými vrstvami, ze kterých jsou lamely složené.

Ano. Ať děti vylijí cokoliv na kompozitní vinylovou podlahu nebo domácí miláčkové zanechají na vinylové podlaze jakékoliv výměšky, všechno tohle zvládne Vaše kompozitní vinylová podlaha . Kompozitní vinylová podlaha je teplá plovoucí podlaha, takže Vaše děti si na ni budou velmi rády hrát.

Ano. Povrch se lehce čistí, neabsorbuje nečistoty a kompozitní vinylové podlahy mají elektrostatické provedení.
Momentálně máme k dispozici více než 250 designů, což znamená fantastický výběr nejen dřevodekorů ale i imitací rybích vzorů kamenů a dlažeb. Též máme různé rozměry lamel, které buď imitují velké dřevěné podlahy nebo se rozměry blíží dlažbám. 
Ano. Celoplošně Vám nalepíme kompozitní vinylové podlahy i na stěnu.


Ano. Celoplošně Vám nalepíme kompozitní vinylovou podlahu i na schody s podsvícením nebo Vám ohneme kompozitní vinylovou podlahu podle Vašich požadavků.

Ano. Umíme Vám vyrobit bezfalcové masivní dveře ve stejném dekoru jako je COREtec podlaha.
 
Ano. Soklové lišty, přechodové lišty, ukončovací lišty a schodové hrany ve stejném dekoru jako je kompozitní vinylová podlaha pro Vás mám připravené.
Musí být dodržené základní pravidlo: pevný, suchý a rovný podklad. COREtec kompozitní vinylová podlaha je vhodná na všechny typy zalitých podlahových topení, ať už teplovodní nebo elektrické.
Parozábrana zabrání tomu, aby se voda dostala do porů korkové podložky, kde potom hrozí vznik plísně na podkladu. Také voda může negativně působit tlakem na klikový spoj, který se časem může zdeformovat.
Proto nastavte vysušovací program potěru, kde se Vám po dobu 21 dní podklad dostatečně vysuší. Zbytkovou vlhkost ještě zkontrolujte vlhkoměrem a pokud je potřeba ještě podklad dosušte dalším intenzivním topením a větráním místnosti.
Jsme hrdi na naši celonárodní síť maloobchodních společností, Kde Vám nabídneme speciální kompozitní plovoucí podlahy.
Ne. Bohužel ne. Preferujeme kompletní servis a odborné poradenství dostupné prostřednictvím naší sítě specializovaných prodejců.
To záleží na tom, které kompozitní podlahy si vyberete, Běžná rezerva je 10-15%.
Ať už jde o plovoucí podlahy, tapety nebo barvy, vždy je lepší mít víc než potřebujete místo toho, že budete potřebovat víc než máte. Doporučujeme Vám koupit o 10-15% více než jsou Vaše požadavky a čtvercové metry, aby jste se ochránili před chybami při instalaci nebo jinými nepředvídatelnými okolnostmi.
 

Koupě CERAtouch COREtec stone

Dlažba bez spárování na click. Je to keramická minerální plovoucí podlaha! Jde o kolekci COREtec stone.
Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová keramická minerální plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní garancí!
Všechny výše uvedené unikátní vlastnost COREtec platí i pro CERAtouch. Keramická minerální plovoucí podlaha se skládá z 8 vrstev na rozdíl od COREtec. Unikátem je CERAguard, skleněná vlákna a minerální jádro. Na vrchu je horní vrstva, která zajišťuje odolnost proti poškrábání podlahy – termální živice – CERAguard vrchní vrstva. Tak  jak těžko poškrábete mramorovou dlažbu, stejně tak těžko poškrábete i CERAtouch! Zátěž je 34/42 – nejvyšší zátěž kancelářských prostorů.
Pod horní vrstvou je dekorační vinylová vrstva – dekor, který vidíte. Pod ní se nachází vinylová vrstva z panenského vinylu, která zajistí stabilitu a měkkost lamely. Dále následuje vrstva ze skelného vlákna, která zajistí extrémní stabilitu. Pod touto vrstvou se nachází 100% minerální jádro. Obsahuje Oxid horečnatý, který se získává z horniny magnézia. Jádro je nenasákavé a velmi stabilní. Následuje opět vrstva skelného vlákna a vinylová vrstva kvůli stabilitě lamely. A na konec je tu korková podložka. Zajišťuje možnost montáže keramické plovoucí podlahy přímo na beton nebo anhydrit, který nemusí být ve 100% stavu, na keramiku nebo starou podlahu, protože keramická minerální plovoucí podlaha zvládne nerovnosti až 4 mm na 2 bm. Nemusíte podkládat, stěrkovat, nivelizovat atd. Tím Vám šetříme čas a peníze!
Keramická minerální plovoucí podlaha je teplejší, lehčí a tišší než keramická dlažba. Nepraskne a není potřeba ji spárovat – má U-drážku. Její různé šarže nezpůsobují různé barevné rozdíly. CERAtouch lamely jsou rovné bez žádných výdutí jak to bývá u keramických dlažeb. Vyznačuje se extrémní stabilitou. Montáž je možná na jakýkoliv povrch ať jsou to staré keramické dlažby, staré podlahy nebo popraskaný beton. Žádné zbytečné náklady, prach a špína! 400 m2 ( 20x20m) montáž v celku bez přechodových lišt nebo prahů mezi místnostmi. Soklové lišty ve stejné barvě jako keramická plovoucí podlaha. Rychlá montáž klik spojem s integrovanou korkovou podložkou Vám šetří čas a peníze!
Momentálně máme k dispozici 36 designů což znamená fantastický výběr a možnost kombinací dekorů a 3 rozměrů lamel. Máme malou dlažbu, velkou dlažbu a rozměr standartní lamely.

Instalace

Ano. Naše pevné lamely různých rozměrů umožňují “ plovoucí montáž “ na různé existující podklady. Montáž klikovým spojem zvládne i průměrný montér při dodržení podmínek  uvedených v návodě na instalaci.
Samozřejmě, že ne. Váš místní prodejce rád poskytne profesionální montážní služby. A naše plovoucí montáž klikáním udrží montážní náklady níže než u mnohých jiných typů podlah.
Nevyhnutelností je kladivo, pila a dobíječ. Důrazně doporučujeme používat dilatační klíny a pilu s příčným řezem s čepelí  vhodnou na plasty. Mezi další základní věci, které můžete mít po ruce patří tužka, křída a svinovací metr.
Naše 100% voděodolné lamely a dlaždice je možné instalovat ve kterékoliv místnosti Vašeho domu, od suterénu po nejvyšší poschodí. COREtec je produkt pro interiér a musí být skladovaný /instalovaný v interiéru s regulovanou teplotou, udržovanou mezi 13-29°C
Ano. 5 mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor jen 0,027K/W m2. 8 mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor 0,066 K/W m2. CERAtouch keramická plovoucí podlaha má tepelný odpor 0,0295 K/W m2. Jsou to výborné parametry, protože nepřesahujeme 0,15 K/W m2, tedy naše plovoucí výborně propouštějí teplo. Dobrou zprávou je též to, že naše plovoucí podlahy jsou vhodné na teplovodní i na elektrické podlahové topení zalité v podkladu. V případě nezalitých elektrických roštů v podkladu si požádejte o vyjádření výrobce těchto topných těles, jestli je naše podlaha vhodná k použití. Důležité parametry na podložku jsou 350 kg/ m3 a tloušťka do 3 mm. Podrobné pokyny a doporučení najdete v návodu na instalaci.
Ne, naše plovoucí podlahy jsou určeny do interiéru. Pokud nainstalujete naše podlahy v exteriéru, bude to mít za následek zrušení jakékoliv záruky na produkt.
Stále je nejlepší když máte podklad vysušený, hlavně v případě podlahového topení. Anhydrit musí být přebroušený, aby tzv. škraloup, který se vytvoří na povrchu po jeho vylití nebránila jeho vysoušení. Na vlhkém podkladu hrozí vznik plísní, což všichni uznáte není v pořádku, když máte v novém domě plíseň. Pokud si nejste jistí jestli je podklad dostatečně vysušený, radši použijte parozábranu. Součástí našich plovoucích podlah je korková podložka, která má pory a ze které se voda nedostane, protože se voda tlačí nahoru, když se odpařuje. A nechte 1 cm dilataci mezi podlahou a stěnou bez lišt, aby se Vám postupně podklad vysušil. Podrobné pokyny a doporučení najdete v návodu na instalaci. Stále platí zásada, že podklad musí být pevný, suchý a rovný.
Ano min. 6 mm, protože i zdi pracují.

Péče

Nejdřív plovoucí podlahu vysajte a utřete prach. Odstraňte všechny volné nečistoty a kamínky. Potom vyčistěte plovoucí podlahy mírně navlhčeným mopem s COREtec čističem. Při přemísťování nábytku nebo jiných těžkých předmětů po podlaze vždy používejte filcové podložky nebo kartony.
Plovoucí podlahy jednoduše zameťte nebo vytřete suchým mopem, aby jste dostali pryč nečistoty, prach a kamínky. Vyvarujte se špinavého mopu, protože by mohl zanechat stopy, které by mohli po čase Vaše podlahy otupit. Pro důkladnější vyčištění budete potřebovat ph neutrální čistič, tak že nepoužívejte prostředky, jako leštící prostředky na podlahu. Doporučujeme náš denní čistič, který je svěže voňavý, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič. Náš denní čistič odstraňuje nečistoty při stírání podlahy a dodává podlaze nový vzhled. Nezanechává stopy, tak že zůstane zachovaný původní vzhled. Doporučujeme používat COREtec Intenzívní čistič na pravidelné hloubkové čištění. Postupujte podle pokynů na štítku. Před jakýmkoliv mokrým čištěním vždy předem vysajte nebo odstraňte špínu.
Nepoužívejte vysavače s rotujícími tyčemi na tvrdé povrchy. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.
Stejně jako v případě jiných povrchů budete chtít absorbovat mokré rozlití co nejrychlejším odsátím pomocí papírových nebo látkových utěrek. Podle potřeby opláchněte vodou a osušte. Zaschlé míst je potřeba odstranit jemným čištěním a opláchnutím vodou, Vysajte.
Na odolnější nečistoty nabízíme speciální prostředek na odstranění skvrn. Odstraňovač skvrn je speciálně navržený odstraňovač lepidla, skvrn a znečištění jako např. atrament, krém na boty, fixa, kuličkové pero, kosmetika, mastnota, olej, disperzní barvy, laky a zbytky voděodolného lepidla na všech našich plovoucích podlahách. Nepoužívejte universální čistící prostředky ani abrazivní čistící prostředky, protože tyto výrobky výrobky můžou zanechat zbytky.
Ne. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.
Jedinou největší příčinou poškození jakékoliv podlahy nebo povrchové úpravy je odírání nečistot a kamínků. Pokud je to možné, použijte rohožky u vstupu a dveřích. Pokud se rohože pokládají přímo na naše plovoucí podlahy, použijte rohož bez latexového nebo gumového podkladu, aby jste zabránili možnému zabarvení. 
Pod těžkým nábytkem, stoličkami a stoly používejte odolné podlahové chrániče. Používejte vhodné okenní stínění, protože přímé sluneční světlo může časem způsobit vyblednutí barvy podlahy.
V neposlední řadě můžete podlahu vyčistit pomocí našeho čističe COREtec Denní čistič. Náš Denní čistič, speciálně vyvinutý na každodenní čištění, je svěže vonící, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič.
Vinylová podlaha má velmi odolný povrch, ale i když přesto máte škrábance, podívejte se jak si umíte odstranit škrábance sadou na škrábance od Dr. Schutz sprej a pero.