Montáž

Návod k instalaci COREtec vinylové podlahy

Použití

Použití COREtec vinylové podlahy.
Podívejte se na naše realizace ať už ve sprchovém koutě se žlabem, na stěně, koupelně, detail mezi chodbou a sprchou bez přechodové lišty, schody a pod.

Příslušenství

Originální lišty

(shodný design s podlahou)
70SP3 …. X - 520,42 Kč/m
70SQR …. X - 270,42 Kč/m
70SK3 .... X - 482,92 Kč/m
70MD3 .... X - 287,08 Kč/m
70QR3 .... X - 224,58 Kč/m
70TM3 …. X - 307,92 Kč/m
70FT3 .... X - 307,92 Kč/m
70R3 .... X - 337,08 Kč/m
70BT3 .... X - 337,08 Kč/m
70ST3 .... X - 345,42 Kč/m

Originální přetíratelné lišty (bílá barva)

70PSK2000-1 - 489,50 Kč/m
70PSK2000-2 - 324,50 Kč/m
70PKS2300-3 - 299,56 Kč/m
70PSK2300-2 - 221,30 Kč/m
70PSK2300-1 - 143,04 Kč/m

Péče

Péče o vinylovou podlahu COREtec

COREtec Denní Čistič

Zachová pôvodný vzhľad vašej podlahy. Na denné použitie

COREtec Denní Čistič je svěže vonící, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič, který je vhodný pro všechny podlahy COREtec. Snadno odstraní nečistoty při stírání podlahy a dodává podlaze nový vzhled. Nezanechává zbytky, takže zůstane zachován původní vzhled. K pravidelnému hloubkovému čištění používejte COREtec Intenzivní Čistič.

459,00 Kč

COREtec Intenzivní Čistič

Pro stále čistou podlahu beze šmouh. Pro pravidelnou údržbu.

COREtec Intenzivní Čistič odstraní staré ochranné vrstvy a přetrvávající nečistoty. Vhodný pro všechny podlahy COREtec. Použijte na začátku a poté každých 6 měsíců (nebo častěji podle potřeby). Ke každodennímu čištění podlahy používejte COREtec Denní Čistič. Máte na vaší podlaze skvrny a šmouhy? Použijte Intenzivní Čistič a odstraňte zbytky starého produktu.

459,00 Kč

Odstraňovač skvrn

Odstraňovač skvrn je speciálně navržen odstraňovač lepidla, skvrn a znečištění. inkoust, lak na boty, fixa, kuličkové pero, kosmetika, mastnota, olej, disperzní barvy, laky a zbytky voděodolného lepidla na všech podlahách COREtec.

509,00 Kč

Čistící sada

Obsah balení: 1x COREtec Denní Čistič, 1x COREtec Intenzivní Čistič, 1x Odstraňovač skvrn

1249,00 Kč

Katalogy

Produkty o tloušťce:

5 mm

Produkty o tloušťce:

15 mm

Certifikáty

Jsme jiní než ostatní. Doživotní garance pro byty a domy! Disponujeme certifikáty kvality ovzduší v interiéru – splňují nejpřísnější kritéria – neuvolňují se žádné nežádoucí latě ani při podlahovém topení do ovzduší.
CERAguard – nepoškrábatelná vrstva jako u gresové dlažby!
CERAgroove – U-drážka u všech dekorů! Žádné spárování

Doživotní garance bytové prostory, 10letá garance komerční prostory
US Patent - patentovaná vinylová podlaha COREtec
Certifikát CE
Certifikát A+ kvalita ovzdušia v interiéri
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru A+
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru Green guard gold
Certifikát bez olova
Certifikát bez ftalátů
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru EC1
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru DIBt
Certifikát pro nejvyšší kvalitu ovzduší v interiéru AgBB
Extra odolný povrch
Účel použití velmi namáhané kancelářské prostory
Účel použití velmi namáhané průmyslové prostory

Často kladené dotazy

Vyberte si kategorie pro více odpovědí.

KOUPA

Vinylová podlaha nové generace!
Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová rigidní plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní garancí!

COREtec vinylová podlaha se skládá z více vrstev. Je to nová generace vinylových podlah. Na vrchu je vrchní vrstva, která zajišťuje odolnost vůči poškození podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Zátěž je až 33/42 – vysoká zátěž kancelářských prostor. Pod vrchní vrstvou je dekorační vinylová vrstva – dekor, který vidíte. Pod touto vrstvou se nachází jádro lamely, které obsahuje cca 50 % panenského vinylu a cca 50 % kamene. Toto jádro má výrobce US Floors patentováno. Je nesavé a velmi stabilní. A konečně je zde korková vrstva. Plovoucí podlaha zajišťuje možnost montáže přímo na beton nebo anhydrid, který nemusí být ve 100% stavu, na keramiku nebo starou podlahu, protože zvládá nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stěrkovat, nivelizovat atd., čímž vám šetříme čas a peníze!

COREtec vinylová podlaha je skutečně 100% voděodolná! Jádro totiž obsahuje cca 50 % kamene. A všechny ostatní vrstvy jsou nesavé. Proto vstupní část, chodba, kuchyně, koupelna ani sprcha nejsou problém. Nevadí jí červené víno, kečup, slaná voda a pod. Podívejte se na náš extrémní test – žádné ohnutí, žádné nadýmání! A samozřejmě máme klik systém na všech stranách lamely, protože je to plovoucí podlaha, která nevyžaduje lepení! Korková přírodní podložka je součástí všech lamel, takže nepotřebujete dokupovat jinou podložku! Klikni na extrémní test ve vodě od 10/2017:

 

Ano. Výrobce totiž používá při výrobě tvz. panenský vinyl – neobsahuje žádná změkčovadla ani rozpouštědla, jako běžné vinylové podlahy. COREtec vinylová podlaha disponuje nejpřísnějšími certifikáty kvality ovzduší v interiéru jako např. A+, bez olova, bez ftalátů, Green guard gold, EC1 atp. Podívejte se v našich katalozích na zadních stranách. Tedy i když máte ve svém domě nebo bytě podlahové topení, vinylové podlahy Vám nebudou nic uvolňovat do vzduchu – lidově řečeno Vám nebude vinylová podlaha smrdět v interiéru.

Ano. Plovoucí podlaha se můžete položit plovoucím způsobem až 400m2 (20x20m) bez dilatačních mezer mezi pokoji – žádné přechodové lišty nebo prahy, žádné výškové rozdíly mezi pokoji! Vinylová podlaha je vhodná do vstupní části, chodby, kuchyně, koupelny, sprchy, do různých místností jako posilovna, sauna, zimní zahrada, místnost s vířivkou nebo bazénem atp. Vinylová podlaha se minimálně smršťuje nebo rozpíná díky stabilním vrstvám lamely. Stačí provést jen po obvodu min 6mm dilataci, kterou zakryjí soklové lišty. Totiž stavební materiály, jako jsou zdi a podklad pracují.

Ano. Výrobce poskytuje doživotní garanci na vinylové podlahy, což znamená, že Vaše plácající podlaha bude splňovat účel, kterému slouží. Např. během životnosti se nerozpadnou lamely, vrchní vrstva 0,55mm se nepromíchá až po dekorační vrstvu, nebudete mít spáry mezi lamelami při dodržení tolerancí nerovností u podkladu a nebudete mít žádné stopy po tekutinách na povrchu. V komerčních prostorách je garance omezena na 10 let, kvůli mnohem vyšší zátěži než v privátním použití.

Ano. Celoplošně vám nalepíme vinylovou podlahu i do sprchy speciálním voděodolným lepidlem, které obsahuje hydroizolaci. Benefitem je teplejší podlaha než keramická dlažba s protiskluzem R10. A žádné flekaté znečištěné spáry jako na keramické dlažbě! Ani finská sauna, garáž nebo jižní místnosti vašeho interiéru bez stínící techniky nejsou problémem! Celoplošně nalepíme speciálním lepidlem vinylové podlahy a tak zajistíme stabilitu vinylové podlahy!

Ano. Plovoucí vinylové podlahy mají 0,55mm silnou nášlapnou vrstvu, která má odolnost 33/42. Je vhodná do vysoce zatížených kancelářských prostor.

Ano. Vinylová podlaha má speciální vrstvy, které zajišťují, že povrch je měkčí a proto je chůze komfortnější. Kámen, který je v jádru podlahy se nahřívá z prostorové teploty z místnosti, a proto je teplejší než laminátová podlaha a také jako běžné vinylové podlahy. Také v sobě kumuluje teplo jako kachlová kamna.

Ne. Vinylová podlaha je stabilní a pevná a proto nekopíruje podklad. Součástí každé lamely je korková podložka. Stačí dodržet toleranci nerovnosti podkladu 4mm/2bm.

Ano. Vinylové podlahy je nejlépe montovat při 20 stupních. Ale iv nevytopené místnosti nebo ve velmi teplé místnosti to vinylová podlaha zvládne. Pokud však teploty budou i minusové nebo vyšší než 65 stupňů, je třeba vinylové podlahy celoplošně přilepit speciálním lepidlem, aby se nezdeformovala.

Tím, že COREtec je velmi stabilní plovoucí podlaha díky jednotlivým vrstvám lamely a stabilnímu jádru, není třeba ji aklimatizovat. Plovoucí podlahy můžete hned montovat. Protože čas jsou peníze!

Ano. 8mm plovoucí vinylová podlaha redukuje 20db a 5mm vinylová podlaha redukuje 17db. Je to způsobeno jedinečnými vrstvami, které tvoří lamely.

Ano. Ať děti vylijí cokoli na vinylovou podlahu nebo domácí mazlíčci zanechají na vinylové podlaze jakékoli výměšky, vše toto zvládne vaše vinylová podlaha. Vinylová podlaha je teplá plovoucí podlaha, takže Vaše děti si budou velmi rády na ní hrát.

Ano. Povrch se snadno čistí, neabsorbuje nečistoty a vinylové podlahy mají elektrostatické provedení.

Momentálně máme k dispozici vyše 200 designů, což znamená fantastický výběr nejen dřevodekorů, ale také imitaci rybích vzorů, kamenů a dlažeb. Také máme různé rozměry lamel, které buď imitují velké dřevěné podlahy, nebo rozměry se blíží dlažbám.

Ano. Celoplošně Vám nalepíme vinylovou podlahu i na schody s podsvícením nebo vám ohneme vinylovou podlahu.

Ano. Soklové lišty, přechodové lišty, ukončovací lišty a schodové hrany ve stejné barvě, jako je vinylová podlaha, máme pro vás připraveno.

Ano. Celoplošně Vám nalepíme vinylové podlahy i na zeď.

COREtec vinylová podlaha je vhodná pro všechny typy zabudovaných topení, ať už teplovodní nebo elektrické. Parozábrana zabrání tomu, aby se voda dostala do pórů korkové podložky, kde potom hrozí vznik plísně na potěru. Také voda může negativně působit na klikový spoj, který se časem může zdeformovat. Proto stále nastavte vysušovací program potěru, kde se Vám během 21 dní podklad dostatečně vysuší. Zbytkovou vlhkost ještě zkontrolujte vlhkoměrem a je-li třeba, ještě podklad dosušte dalším intenzivním topením a větráním místnosti.

Jsme hrdí na naši celonárodní síť maloobchodních společností, kde vám nabídnou speciálně plovoucí podlahy po celé Evropě.

Ne, bohužel ne. Preferujeme kompletní servis a odborné poradenství dostupné prostřednictvím naší sítě specializovaných prodejců.

Závisí to na tom, které vinylové podlahy si vyberete. Běžná rezerva je 10%.

Perfektní řešení pro nedokonalý svět. Ať už jde o plovoucí podlahy, tapety nebo barvy, vždy je lepší mít víc, než potřebujete, místo toho, že budete potřebovat víc než máte. Doporučujeme vám koupit o 10% více, než jsou vaše požadavky na čtvereční metry, abyste se chránili před chybami při instalaci nebo jinými nepředvídanými okolnostmi.

KOUPA CERAtouch®

Keramická plovoucí podlaha!
Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová keramická plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní garancí!

Všechny výše uvedené unikátní vlastnosti COREtec platí i pro CERAtouch. Keramická plovoucí podlaha ale sestává z 8 vrstev na rozdíl od COREtec. Unikátem je CERAguard, skleněná vlákna a minerální jádro. Na vrchu je vrchní vrstva, která zajišťuje odolnost vůči poškrábání podlahy – termální pryskyřice – CERAguard vrchní vrstva. Tak, jak těžko poškrábete gresovou dlažbu, stejně těžce poškrábete i CERAtouch! Zátěž je až 34/42 – nejvyšší zátěž kancelářských prostor. Pod vrchní vrstvou je dekorační vinylová vrstva – dekor, který vidíte. Pod ní se nachází vinylová vrstva z panenského vinylu, která zajišťuje stabilitu a měkkost lamely. Dále následuje vrstva ze skleněného vlákna, která zajišťuje extrémní stabilitu. Pod touto vrstvou se nachází jádro lamely, které nazýváme minerální jádro. Obsahuje Oxid hořečnatý, který se získává z horniny hořčíku. Jádro je nesavé a velmi stabilní. Následuje opět vrstva skleněného vlákna a vinylová vrstva pro stabilitu lamely. A konečně je zde korková podložka. Zajišťuje možnost montáže keramické plovoucí podlahy přímo na beton nebo anhydrid, který nemusí být ve 100% stavu, na keramiku nebo starou podlahu, protože keramická plovoucí podlaha zvládá nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stěrkovat, nivelizovat atd., čímž vám šetříme čas a peníze!

Keramická plovoucí podlaha je teplejší, lehčí a tišší než keramika nebo dlažba. Nepraskne a není třeba ji spárovat – má U-drážku. Její různé šarže nezpůsobují různé barevné rozdíly. CERAtouch lamely jsou rovné bez žádných vydutí, jak tomu bývá u keramických dlažb. Vyznačuje se extrémní stabilitou. Montáž je možná na jakýkoli povrch, ať už jsou to staré keramické dlažby, staré podlahy nebo prasklý beton. Žádné zbytečné náklady, prach a špína! 400m2 (20 x 20m) montáž vcelku bez přechodových lišt nebo prahů mezi místnostmi. Soklové lišty ve stejné barvě jako keramická plovoucí podlaha. Rychlá montáž klik spojem s integrovanou korkovou podložkou vám šetří čas a peníze!

Momentálně máme k dispozici 36 designů, což znamená fantastický výběr a možnost kombinace dekorů a 3 rozměrů lamel. Máme malou dlažbu, velkou dlažbu a rozměr lamely.

Instalace

Ano. Naše pevné lamely různých rozměrů umožňují „plovoucí montáž“ na různých stávajících podkladech. Montáž klikovým spojem je vhodná pro průměrného instalatéra.

Samozřejmě, že ne. Váš místní prodejce rád poskytne profesionální montážní služby. A naše plovoucí montáž klikáním udrží montážní náklady nižší než u mnoha jiných typů podlah.

Nezbytností je kladivo, pila a dobíječek. Důrazně doporučujeme používat dilatační klíny a pilu s příčným řezem s čepelí vhodnou pro plasty. Mezi další základní věci, které můžete mít po ruce, patří tužka, křída a svinovací metr.

Naše 100% voděodolné lamely a dlaždice lze instalovat v kterékoli místnosti vašeho domu, od suterénu po nejvyšší patro. COREtec je produkt pro interiér a musí být skladován/instalován v interiéru s regulovanou teplotou, udržovanou mezi 13° – 29°C.

Ano. 5mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor pouhých 0,027 K/W m2. 8mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor 0,066 K/W m2. CERAtouch keramická plovoucí podlaha má tepelný odpor 0,0295 K/W m2. Jsou to výborné parametry, neboť nepřesahujeme 0,15 K/W m2, tedy naše plovoucí podlahy výborně propouštějí teplo. Dobrou zprávou je také to, že naše plovoucí podlahy jsou vhodné jak na teplovodní, tak na elektrická podlahová topení zabudovaná v podkladu! V případě nezabudovaných elektrických roštů v podkladu stále požádejte o vyjádření výrobce těchto topných těles, zda je naše plovoucí podlaha vhodná k použití. Důležité parametry na podložku jsou 350 kg/m3 a tloušťka do 3mm.

Ne, naše plovoucí podlaha je určena do interiéru. Pokud byste instalovali naše plovoucí podlahy v exteriéru, bude to mít za následek zrušení jakékoli záruky na produkt.

Stále je nejlepší, máte-li podklad vysušený, zejména v případě podlahového topení. Anhydrid musí být přebroušen, aby tzv. skořápka, která se vytvoří na povrchu po jeho vylití nezabraňovala jeho vysušení. Na vlhkém podkladu hrozí vznik plísně, což všichni uznáte, že není v pořádku, máte-li v novém domě plíseň. Pokud si nejste jisti, zda je podklad dostatečně vysušený, stále použijte parozábranu. Součástí našich plovoucích podlah je korková podložka, která má póry a ze které se voda nedostane, protože se voda tlačí vzhůru, když se odpařuje. A nechte 1cm dilataci mezi podlahou a stěnou bez lišt, aby se Vám postupně podklad vysušil.

Ano. I když je naše plovoucí podlaha velmi rozměrově stabilní, při teplotních výkyvech může dojít k jejímu určitému zmenšení a rozšíření. Totéž lze říci o stenách vašeho domu nebo o přilehlých podlahách. Proto požadujeme ponechat min 6 mm prostor od stěn a přilehlých podlah (dilatační mezery), abychom umožnili kontrakci a expanzi, se kterou se setkávají stavební materiály domova.

Péče

Nejdříve plovoucí podlahy vysajte a otřete prach. Odstraňte všechny volné nečistoty a kamínky. Potom vyčistěte plovoucí podlahy mírně navlhčeným mopem s COREtec čističem. Při přemisťování nábytku nebo jiných těžkých předmětů po podlaze vždy používejte překližky nebo těžké kartony.

Plovoucí podlahy jednoduše zameťte nebo vyčistěte suchým mopem, abyste dostali pryč nečistoty, prach a kamínky. Vyvarujte se špinavým mopům, protože by mohly zanechat stopy, které by po čase mohly vaše plovoucí podlahy otupit. Pro důkladnější vyčištění budete potřebovat ph neutrální čistič, takže nepoužívejte prostředky, jako leštící prostředek na podlahu. Doporučujeme používat náš Denní Čistič, což je svěže vonící, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič. Náš denní čistič odstraňuje nečistoty při stírání podlahy a dodává podlaze nový vzhled. Nezanechává stopy, takže zůstane zachován původní vzhled. Doporučujeme používat COREtec Intenzivní čistič pro pravidelné hloubkové čištění. Postupujte podle pokynů na štítku. Před jakýmkoli mokrým čištěním vždy předem vysajte nebo odstraňte špínu.

Nepoužívejte vysavače s rotujícími tyčemi na tvrdé povrchy. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.

Stejně jako u jiných povrchů podlah budete chtít absorbovat mokré rozlití co nejrychleji odsátím pomocí papírových nebo látkových ručníků. Podle potřeby opláchněte vodou a osušte. Zaschlá místa je třeba odstranit jemným čištěním a opláchnutím vodou. Vysajte.

Pro odolná místa jsme vytvořili speciální prostředek pro odstraňování skvrn. Odstraňovač skvrn je speciálně navržen odstraňovač lepidla, skvrn a znečištění. inkoust, lak na boty, fixa, kuličkové pero, kosmetika, mastnota, olej, disperzní barvy, laky a zbytky voděodolného lepidla na všech našich plovoucích podlahách. Nepoužívejte čisticí prostředky ani abrazivní čisticí prostředky, protože tyto výrobky mohou zanechat matné zbytky.

Ne. Nepoužívejte vysavače s rotujícími tyčemi na tvrdé povrchy. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.

Jedinou největší příčinou poškození jakékoli podlahy nebo povrchové úpravy podlahy je odírání nečistot a kamínků. Pokud je to možné, použijte rohožky u vstupů a dveří. Pokud se rohože kladou přímo na naše plovoucí podlahy, použijte rohože bez latexového nebo pryžového podkladu, abyste zabránili možnému zabarvení.

Pod těžkým nábytkem, židlemi a stoly používejte odolné podlahové chrániče. Použijte vhodné okenní stínění, neboť přímé sluneční světlo může časem způsobit vyblednutí barvy podlahy.

V neposlední řadě můžete podlahu vyčistit pomocí našeho čističe COREtec Denní čistič. Náš Denní čistič, speciálně vyvinutý pro každodenní čištění, je svěže vonící, rychleschnoucí a vysoce koncentrovaný čistič.

Vinylová podlaha mají velmi odolný povrch, ale i přesto, pokud máte škrábance, podívejte se, jak si umíte odstranit škrábance sadou na škrábance od Dr.Schutz sprej a pero.